Mokestinis sąskaitų planas ir ataskaitos

Mokestinis sąskaitų planas yra pavyzdinis ir patvirtintas sąskaitų planas kuris nekoreguojamas.

Yra mokestinis sąskaitų planas ir įmonės sąskaitų planas. Įmonės sąskaitų planą galima pagal poreikius pasipildyti ir koreguoti.

Naujose versijose abu sąskaitų planai kuriant naują įmonę pasikrauna automatiškai. Klientai, kurie senai dirba su Rivilės sistema pasidaro surišimą savo įmonės sąskaitų plano ir mokestinio sąskaitų plano, t.y. punktas „Kortelės“ > „Įmonės sąskaitų planas“, atsistojus ant detalios balansinės sąskaitos spaudžiamas mygtukas koreguoti ir laukelyje „Mokestinė sąskaita“ priskiriama atitinkanti sąskaita iš mokestinio sąskaitų plano.

Padarytos naujos balanso ir pelno-nuostolių ataskaitų formos (taip pat tarpinėms atskaitomybėms) galiojančios nuo 2016 m. Tam, kad jos veiktų, įmonės sąskaitų planas būtinai turi būti surištas su mokestiniu sąskaitų planu.

Formose be centų naudojama apvalinimo sąskaita 2631 (kaip ir senesnėse versijose). Jeigu įmonės sąskaitų plane jos nėra, reikia įsivesti ir surišti su mokestinio sąskaitų plano sąskaita, kurioje bus dedama dėl apvalinimo atsiradusi suma.