I.SAF dažniausios klaidos

Įkėlus rinkmenos failą (iš dokumentų registro modulio) į i.saf, paspaudus „peržiūrėti“ jei faile yra klaidų visada tarp skliaustelių parašoma kokia tai klaida.
Dabar apie dažniausias klaidas:

(nėra PVM klasifikatoriaus kodo)
———————————————————————-
Kai nepavyksta įkelti į ISAF suformuoto failo ir gaunama tokia klaida:

> Rinkmena neatitinka XML struktūros aprašo (XSD). Perduokite klaidos
> pranešimą programuotojams, kurie kūrė Jūsų naudojamą XML rinkmenos
> formavimo funkcionalumą. (line number: 1047; column number: 20;
> cvc-pattern-valid: Value “ is not facet-valid with respect to pattern
> ‘PVM([0-9])*’ for type ‘ISAFTaxCodeType’.)

Reikšmė ‘PVM([0-9]) reiškia, kad suformuotame faile yra klaida, todėl atmeta visą failą. Prie vieno ar kelių dokumentų nėra PVM klasifikatoriaus kodo arba priskirtas klaidingas (pvz. klasifikatoriaus kode yra tarpas). Iš dokumentų registro
suformuokite ataskaitą „i.SAF registro informacija“ SYSTEM001077 ekrane ir iš karto matysite prie kurio dokumento liko tuščias laukas.

Įrašyti PVM klasifikatoriaus kodą galima per „koreguoti“ mygtuką pačio dok.registro viduje ir failą suformuoti iš naujo arba konkretų pirkimo arba pardavimo dokumentą pakoregavus nusiųsti į dok. registrą iš naujo su tuo pačiu dokumento numeriu.

———————————————————————-
(netinkama šalies kodo reikšmė)

Kai nepavyksta įkelti į ISAF suformuoto failo ir gaunama tokia klaida:

Rinkmena neatitinka XML struktūros aprašo (XSD). Perduokite klaidos pranešimą programuotojams, kurie kūrė Jūsų naudojamą XML rinkmenos formavimo funkcionalumą. (line number: 1377; column number: 24; cvc-length-valid: Value ‘1084’ with length = ‘4’ is not facet-valid with respect to length ‘2’ for type ‘ISAFCountryCodeISO’.)

Reikšmė ‘ISAFCountryCodeISO’ – šalies kodas, kuris turi būti dviejų simbolių.

Šalies kodai: LT (Lietuva); LV (Latvija); EE (Estija) ir t. t. Šalies kodai turi būti iš 2 simbolių

Konkrečiu atveju šalies kodas nurodytas: Value ‘1084’. Šalies kodo reikšmę galima pataisyti ranka dokumentų registro modulyje: dokumentų registras>analitinė operacija>atsistojus su pele ant konkretaus to mėnesio suformuoto įrašo>mygtukas koreguoti>stulpelis „šalies kodas“. Taip pat šalies kodą galima pataisyti kliento kortelės viduje (alternatyvūs adresai) ir nusiųsti konkretų to kliento dokumentą (-us) į dokumentų registrą tuo pačiu numeriu.

———————————————————————-
(netinkama datos reikšmė)

Rinkmena neatitinka XML struktūros aprašo (XSD). Perduokite klaidos pranešimą programuotojams, kurie kūrė Jūsų naudojamą XML rinkmenos formavimo funkcionalumą. (line number: 3767; column number: 62; cvc-minInclusive-valid: Value ‘2016-06-24’ is not facet-valid with respect to minInclusive ‘2016-07-01’ for type ‘ISAFDateType3’.)

Jeigu, kai vedate vėliau gautas SF, į operacijos datos lauką vedate einamo mėnesio datą, o į dokumento datos lauką vedate SF nurodytą datą, tai formavimui reikia naudoti SYSTEM 1078 ataskaitą.